top of page

הלוואות לעסקים קטנים

גיוס הלוואות לעסקים

פתרונות מימון להלוואות לעסקים

Image by Paulius Dragunas

בעלי עסקים יודעים שבשביל שהעסק יתפתח ויצמח הם חייבים להשקיע לא מעט כסף. גם אם אתם מתכננים לפתוח עסק והכנתם תוכנית עסקית מפורטת אתם מבינים שאתם חייבים שיהיה לכם כסף זמין. שכירות, רישוי עסקים, ביטוחים, רכישה של ציוד, קנייה של מלאי, שיפוץ ואחזקה, משכורות לעובדים, שיווק, פרסום וכל זה לפני שנכנסנו לתנאי האשראי שהלקוחות דורשים וצריך לממן אותם. לכן בעלי עסקים אשר אינם מגיעים עם הון עצמי ראשוני גבוה מהבית, זקוקים כיום לקבל הלוואה לעסק קטנים. כיום ישנם מגוון של פתרונות מימון להלוואות לעסקים בריביות נמוכות ובתנאים נוחים. אך חשוב לדעת כי לכל עסק המאפיינים הייחודיים לו ולא כל ההלוואות לעסקים מתאימות לכל עסק, לכן חשוב להכיר את כל האפשרויות שעומדות בפני בעלי העסקים לקבל הלוואה לעסק שלהם.

מעוניינים לשמוע על מסלול הצלחה שלנו?
מי זכאי לקבל הלווה בערבות המדינה
nikola-jovanovic-OBok3F8buKY-unsplash.jp

מי זכאי לקבל הלוואה בערבות המדינה?

לקוחות רבים פונים אלינו בשאלה האם אני זכאי לקבל הלוואה לעסק מהקרן בערבות המדינה:

ישנם 4 קריטריונים מרכזיים שבוחנים את ההיתכנות לקבל הלוואה בערבות המדינה לעסק:

1. תנאי הסף - קיימת רשימה של תנאי סף בהם נדרש לעמוד בכדי להיות זכאי לקבל הלוואה לעסק. בין היתר תבחן הוועדה האם יש נגדכם תביעות משפטיות? הוצאות לפועל? חוב לרשויות המדינה?

2. ניסיון - אם מדובר בהלוואה לעסק קיים, נרצה לראות כי העסק גודל בפעילות שלו משנה לשנה, האם העסק מרוויח מדי שנה, או שמדובר בעסק מפסיד? בהלוואה לפתיחת עסק חדש, נרצה לבדוק האם לך היזם יש ניסיון בתחום בו יפעל העסק? מה הרקע של היזם האם הוא בעל השכלה בתחום? האם עבד בעבר בתחום? האם יש לו קשרים אסטרטגיים עם לקוחות או ספקים?

3. התנהלות פיננסית - האם ההתנהלות של היזם בחשבון העסקי ו/או בחשבון הפרטי היא תקינה, האם חזרו שיקים בעבר או הוראות קבע? האם יש פיגורים בהלוואות? האם ליזם יש חיווי אשראי טוב?

4. בחינה של העסק עצמו - האם מדובר בעסק טוב? ההלוואות מהקרן בערבות המדינה ניתנות גם לפתיחת עסק חדש וגם לעסק קיים. בהלוואה לעסק קיים הגוף המתאם ירצה לראות כי העסק מסוגל לממן את בעליו לפחות ב-10,000 ש"ח לחודש, וכל היתרה מעבר לכך תשמש להחזר הלוואות.  למשל עסק שמרוויח 15 א' ש"ח לחודש - נוריד מזה את הוצאות המחייה של בעל העסק שהן 10,000 ש"ח לחודש - כלומר לעסק נשאר עודף של 5,000 ש"ח להחזר הלוואות. נניח שלעסק יש כבר החזרי הלוואות קיימות של 1,800 ש"ח בחודש. כלומר נשאר עם עודף תזרימי של 3,200 ש"ח בחודש להחזר ההלוואות. לפי חישוב זה בעל העסק יוכל לקבל הלוואה עסקית של מקסימום 170,000 ש"ח.

עסק חדש, צריך להראות היתכנות ולהוכיח שיכול להביא לקוחות. למשל אם מדובר בחנות בגדים נבחן את המיקום הפיזי של החנות, האם מדובר במקום מרכזי עם תנועה גדולה שיש בו פוטנציאל גבוה ללקוחות. עסקים אחרים, למשל חברת הסעות, צריכים להוכיח שיש לקוחות שמעוניינים בשירות ולכן ידרשו להביא מכתב כוונות מלקוחות אלה. 

קרן עוגן - הלוואות לעסקים קטנים

Image by Álvaro Serrano

עוגן היא קבוצה פיננסית-חברתית ללא כוונת רווח, המביאה רוח חדשה בעולם האשראי העסקי. קרן עוגן מעניקה הלוואות לעסקים בריבית חברתית - כאשר הקרן פועלת ללא מטרת רווח. בשנה האחרונה קרן עוגן מעניקה הלוואות לעסקים בתנאים שווים ואף עדיפים מאלו של הלוואות מהקרן בערבות המדינה. עוגן מאפשרת לקבל הלוואה עסקית בתנאים הוגנים ומחוץ למסגרת האובליגו הבנקאית לבעלי עסקים אשר אינם באפשרותם לתת בטחונות כפי שנדרש בהלוואה עסקית מהבנק.

עוגן נמצאת בתהליך של קבלת רישיון מהמדינה לבנק החברתי ללא מטרת רווח הראשון בישראל מה שיפתח בפני כלל אזרחי ישראל את האפשרות ליהנות משירות בנקאי דיגיטלי ללא כוונת רווח מצד אחד ומצד שני גם להשתתף באופן פעיל בשיפור המצב של העסקים בישראל.

עוגן נותנת הלוואות לעסקים קטנים עם מחזור הכנסות של עד 5 מיליון שקלים או הלוואות להקמה של עסק חדש. המטרה שעוגן שמה לעצמה היא לייצר מקומות תעסוקה רבים ככל שניתן. עוגן קיבלה גם את האישור ממשרד האוצר לתת הלוואות לעסקים שנפגעו ממשבר נגיף הקורונה והיא אחד מארבעת הגופים החוץ בנקאיים שקיבלו היתר להלוואות אלו והיא מעניקה הלוואות בריבית של P+1.5% בדיוק כמו כל הבנקים הגדולים בישראל.

קבלת הלוואה לעסק בעוגן צריכה להיעשות דרך פניה על ידי יועץ עסקי כדוגמת המומחים של מגדלור פיננסים אשר הינם יועצים מורשים מטעם קרן עוגן. היועץ צריך להכין עבור בעל העסק תוכנית עסקית להלוואה ולחוות את דעתו האישית על העסק ויכולתו להחזיר את ההלוואה. הלוואה עסקית בעוגן מוגבלת ל-300,000 ש"ח בלבד והיא הלוואה ללא בטחונות, נדרש להביא ערב בלבד (שאינו בעלים בעסק או קרוב משפחה מדרגה ראשונה). עוגן נותנת הלוואה חוץ בנקאית לעסק כלומר היא לא נספרת באובליגו הבנקאי בריבית של P+3.5% בלבד, ללא ספק ריבית מהנמוכות ביותר שקיימות בהלוואות חוץ בנקאיות וגם ביחס להלוואות בנקאיות. עוגן עד כדי כך תחרותיים שאפילו מדובר בריביות טובות יותר מאלו של הקרן בערבות מדינה, כאשר משקללים את הפקדון שנדרש היזם לשים בצד לטובת ההלוואה לעסק מהקרן בערבות המדינה.

ייחודה של קרן עוגן היא בכך שהיא נותנת הלוואות לעסקים גם כאלו שלא היו עוברים את הקריטריונים של הקרן בערבות מדינה ובכך היא למעשה פותחת אפשרות נוספת בפני אלפי בעלי עסקים לקבלת הלוואה אשר לא היו יכולים לקבל אותה בשום מקום אחר.

קרן עוגן הלוואות לעסקים קטנים
At the Office

איך לבחור הלוואה עסקית שמתאימה לך?

מדי שנה שוק ההלוואות החוץ בנקאיות הולך ומתפתח, וכיום יותר ויותר גופים כלכליים מציעים מגוון אפשרויות לקבל מימון לעסק. מדובר כמובן בדבר מצוין שמעודד תחרות במשק ונתמך על ידי כל גורמי המדינה. ההיצע של חברות המימון חוץ בנקאיות גדל בעיקר מאז שחוקק חוק האשראי, שנועד לטפל בבעיית השוק האפור ולהקטין את היקף ההלוואות לעסקים שם, ולאפשר למדינה לפקח באופן אפקטיבי על ההלוואות לעסקים. כתוצאה מכך, לעסקים היום יש אפשרויות בחירה מגוונות ונוצרה תחרות בין הגופים השונים על הלווה.

גופי המימון החוץ בנקאיים אשר מעניקים הלוואות עסקיות מתחלק בעצם לקרנות כמו למשל קרן עוגן, קרן נתן וכדומה, חברות ביטוח, חברות כרטיסי אשראי וקרנות P2P הלוואות חברתיות אשר למעשה עוקפת את הבנק ומגייסת ממשקיעים כסף ומלווה אותו לעסקים כמו למשל קרן BTB וקרן טריא.

בעל עסק שמחפש אפשרות טובה יותר מזו שהבנק שלו הציע לו (או סירב לו) יכול לקבל הלוואה לעסק מהמערכת החוץ בנקאית, לכל גוף כזה יש את התנאים שלו והקריטריונים שלו ובפעמים רבות ניתן למצוא כי הגופים הללו גמישים הרבה יותר מהמערכת הבנקאית.

 

חשוב מאוד כי כבעלים של חברה או עסק תכיר את כל אפשרויות המימון שעומדות בפניך. המערכת הפיננסית מציעה היום מגוון מאוד רחב של מימון לעסקים ובחירה נכונה יכולה לסייע לך לחסוך אלפי שקלים. המומחים שלנו במגדלור פיננסים עובדים עם כל המערכת הבנקאית, למעלה מ-20 קרנות וגופים חוץ בנקאיים ונמצאת בקשר ישיר עם מאות אנשי אשראי מהמערכת הפיננסית. אנו נבצע עבורך את כל הבדיקות, ונתאים עבורך את ההלוואה האופטימלית ביותר לעסק שלך, בלי בירוקרטיה מצידך ונחסוך לכם זמן יקר.

שימו לב שלא תמיד הלוואה בריבית הכי זולה היא הכי טובה לעסק. לעיתים בשביל הלוואה זולה הבנק ידרוש ממך שעבוד שוטף על העסק או למשכן את הנכס הפרטי. יכול להיות שאולי תחסוך כמה שקלים בריבית אך תגביל את עצמך בצורה משמעותית מלגייס הלוואה נוספת לעסק שלך. קאצ' נוסף שקיים בהרבה מאוד הלוואות הוא הנושא של חתימה על מסמכים, פעמים רבות בעל העסק חותם על התניות שבהן הוא צריך לעמוד מבלי לדעת אם יכול לעמוד בהן וחשוף בכך לכך שהבנק יעמיד את ההלוואה לפרעון מוקדם ולקנסות מאוד גבוהים. בשביל זה המומחים שלנו ילוו אותך וישמרו על האינטרסים שלך כבעל עסק על מנת שתבחר את האפשרות הכי טובה מבין כל האפשרויות שקיימות.

איך לבחור הלוואה עסקית שמתאימה לך

הלוואות חברתיות לעסקים

הלוואות חברתיות, או בשמן היותר מוכר מימון המונים, הולכות ותופסות תאוצה בעולם הפיננסי בישראל. מאז הרפורמה בשוק האשראי בישראל שפתחה את התחרות גם לחברות פיננסיות נוספות מלבד הבנקים, קמה תחרות רבה על הלווים מצידן של חברות פיננסים שונות, כמו קרנות מימון, חברות הביטוח, חברות כרטיסי אשראי, חברות מימון חוץ בנקאיות ועוד.

בשנים האחרונות צצו להן פלטפורמות חברתיות המפגישות בין לווים ומלווים. פלטפורמות אלו מעניקות הלוואות לבעלי עסקים קטנים ובינוניים, המעוניינים לקבל הלוואה עסקית בשביל לפתח ולהרחיב את העסק. המלווים הם אנשים המעוניינים לקבל ריבית גבוהה יותר על הכסף שלהם ממה שיכולים לקבל בבנק. 

קרנות להלוואות חברתיות מציעות היום מגוון רחב של מסלולים להלוואות לעסקים לתקופות ארוכות כאשר מרבית ההלוואות ניתנות לתקופות של 4-6 שנים. מדובר על הלוואות עד 1,000,000 ש"ח ללא בטחונות מלבד ערב בלבד לעסקים הפועלים מעל שנתיים או הלוואות עד 6,000,000 ש"ח כנגד שעבוד של נכס נדל"ן.

הלוואה חברתית היא הלוואה עסקית טובה ונכונה ביותר לעסקים רבים מכיוון שלרוב בהלוואה עסקית מהבנק יידרש בעל העסק לשעבודים ולכן בעלי עסקים רבים פונים למימון החוץ בנקאי. יתרון נוסף הוא שניתן לאשר הלוואה לעסק בתהליך מהיר של עד 3 ימי עסקים ובכך לקבל הלוואה מיידית, בעוד שבבנק תהליך כזה לוקח לרוב מספר שבועות.

התדמית שנוצרה להלוואה חוץ בנקאית היא שמי שפונה לקבל אותה הוא מי שלא יכול לקבל הלוואה בבנק ולכן היא כרוכה בריביות גבוהות יותר בהשוואה להלוואה הבנקאית.​ אבל ברוב המקרים המומחים שלנו ימליצו לכם על הלוואה חברתית בגלל זמינותה כאשר אתם נדרשים לקבל הלוואה מהירה לעסק, או בגלל האפשרות לקבל הלוואה לעסק ללא בטחונות כפי שהבנק דורש לרוב. בסופו של דבר בשקלול ניתן לראות שמדובר בריביות בהלוואות החברתיות שאינן גבוהות משמעותית מאלו של הלוואה לעסק מהקרן בערבות המדינה למשל.

לסיכום, הלוואות חברתיות מיועדות לבעלי עסקים ואינן נספרות באובליגו הבנקאי, ניתן לקבל אותן במהירות רבה יחסית - עד 3 ימי עסקים, בתהליך פשוט יחסית ללא שעבוד של בטחונות ובפריסה לאורך זמן כך שההחזרים החודשיים יהיו מותאמים ליכולת של העסק להחזיר את ההלוואה.

Image by Floriane Vita
הלוואות חברתיות לעסקים

הלוואה בערבות מדינה לעסק חדש

מדי שנה שוק ההלוואות החוץ בנקאיות הולך ומתפתח, וכיום יותר ויותר גופים כלכליים מציעים מגוון אפשרויות לקבל מימון לעסק. מדובר כמובן בדבר מצוין שמעודד תחרות במשק ונתמך על ידי כל גורמי המדינה. ההיצע של

יזמים המעוניינים לקבל מימון להקמת עסק חדש, פונים לרוב לאפשרות של הלוואה מקרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. הקרן בערבות המדינה הוקמה על מנת לסייע להקמת עסקים חדשים בישראל על ידי מתן של ערבות של המדינה לבנק לטובת קבלת הלוואה בנקאית במינימום של בטחונות שנדרשים מצד היזם ובתנאים טובים.

הלוואה בערבות המדינה היא האפשרות המועדפת על ידי הבנקים לצורך מימון עסק חדש והבנקים מעודדים יזמים רבים לפנות אל הקרן להגשת בקשה להלוואה בערבות המדינה. אז רגע לפני שאתם פונים להגיש בקשה לקרן בערבות המדינה, חשוב שתכירו תנאים נוספים מלבד תנאי הסף:

  • גיל היזם – כל תושב במדינת ישראל שמלאו לו 18 שנים, רשאי להגיש בקשה לקבלת הלוואה לעסק חדש בערבות המדינה. בפועל חשוב לדעת כי לניסיון יש משמעות מכריעה בקבלת אישור להלוואה ולכן הקרן נוטה לאשר בקשות של יזמים מגיל 25 ואילך. אם טרם מלאו לך 25 או אינך בעל ניסיון קודם בתחום נוכל לייעץ לך כיצד ניתן בכל זאת להגדיל את הסיכוי לקבלת הלוואה

  • עוסק פטור – בכדי לקבל הלוואה מהקרן בערבות המדינה תאלצו לשנות את הסטטוס של העסק מעוסק פטור למורשה או לחברה בע"מ. עוסק זעיר או פטור אינו זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה. חשוב לדעת כי אפשר להגיש את הבקשה לפני שינוי סטטוס העסק ותדרשו לשנות אותו כתנאי לקבלת ההלוואה בפועל.

  • אין כזה דבר 100% מימון – במסלול הלוואות לעסקים מהקרן בערבות המדינה נדרש היזם להשקיע הון עצמי בטרם יקבל את ההלוואה. ההשקעה הנדרשת היא בשיעור של לפחות 30% מסך תכנית ההשקעה

  • תכנית עסקית – לפני שניגשים ופונים לבקשת הלוואה מהקרן בערבות המדינה חשוב לגבות את התוכנית העסקית בכמה שיותר מסמכים. למשל לקבל טיוטת הסכם שכירות מהמשכיר, הצעות מחיר מספקים בנוגע לציוד/לשיפוץ או לכל מטרה אחרת לה מיועדת ההלוואה, לקבל מכתב כוונות מלקוחות המעוניינים לרכוש מכם את המוצר או השירות. ככל שהתוכנית העסקית תהיה מגובה ביותר אסמכתאות שיעידו על רצינותה והיתכנותה, ככה הסיכוי לקבל אישור להלוואה יהיה גבוה יותר

כיום מאושרות כ-50% מסך הבקשות המוגשות לקרן בערבות המדינה. דחייה מהקרן משמעותה כי לא תוכלו להגיש בקשה נוספת במהלך 6 החודשים הבאים לאחר מכן. לכן על מנת להגדיל את הסיכויים לקבל הלוואה לעסק, בין אם מדובר בהלוואה מהבנק או בהלוואה מקרנות הסיוע לעסקים, מומלץ לפנות ליועץ מקצועי שמתמחה בגיוס אשראי לעסקים כמו המומחים של מגדלור פיננסים.

בנוסף למומחים שלנו יש מגוון רחב של פתרונות מימון לעסקים חדשים ולעסקים פעילים כך שבאמצעות הגשה למספר קרנות במקביל נוכל להגדיל את סיכויי העסק לקבל אישור להלוואה במינימום של זמן.

יועץ עסקי להלוואה חוץ בנקאית

גיוס אשראי לעסקים קטנים ובינוניים בישראל הוא תהליך מאוד מאתגר. העסקים הקטנים והבינוניים נחשבים למנוע הצמיחה של המשק, אך למרות חשיבותם לכלכלה, עסקים אלו מתמודדים עם מצוקת אשראי חריפה, ופעמים רבות מוצאים את עצמם נאלצים לקחת הלוואה שמעמידה אותם ברמת סיכון גבוהה ועם סיכוי נמוך להחזיר אותה.

כבעל עסק בוודאי נתקלת בתנאים קשיחים מאוד כשפינית לבנק שלך בין אם מדובר בדרישה להעמיד בטחונות כמו למשל שעבוד הבית הפרטי או בריביות מאוד גבוהות 6-7 אחוזים ומעלה. זה במקרה הטוב כי 70% מהבקשות האלה להלוואות לרוב מסורבות על ידי הבנק.

בשנים האחרונות משרד האוצר ביצע רפורמה בשוק ההלוואות לעסקים, על מנת לעודד את התחרות מול הבנקים. כיום קיימים שחקנים רבים בתחום של הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים אשר נותנים הלוואות בתנאים מאוד אטרקטיביים. בעלי עסקים יכולים למצוא כיום מגוון של פתרונות מימון להלוואה חוץ בנקאית, כמו למשל הקרן בערבות המדינה, קרן עוגן, קרנות הסוכנות היהודית ועוד. יש גם אפשרות לקבל הלוואה לעסק מגופים פיננסים נוספים ביניהם קרנות חברתיות, חברות כרטיסי אשראי וחברות אשראי ציבוריות.

לקיחת הלוואה לעסק היא החלטה שיש לעשות אותה לאחר שביצעתם בדיקה לעומק, ורק לאחר שהגעתם למסקנה שיש לעסק יכולת מוכחת להחזיר אותה. כאשר בעלי עסקים לוקחים הלוואה ממקום של מצוקה או של בעיה תזרימית, ההלוואה יכולה רק להעמיק את הבעיה ולא לפתור אותה ולכן חשוב לבצע שיעורי בית לפני שלוקחים את ההלוואה לעסק ולוודא שההלוואה אכן תסייע לעסק לצמוח ולא תכבה שריפה נקודתית.

חברות המימון החוץ בנקאיות מאשרות במקרים מסוימים הלוואות לעסק גם ברמת סיכון גבוהה. לכן פעמים רבות בקשות להלוואה שנדחות על ידי הבנק, מאושרות על ידי הגופים החוץ בנקאים. לכן, חשוב שכבעל עסק לא תמהר לקחת כל הלוואה שמציעים לך ותפנה ליועץ עסקי מנוסה על מנת להתייעץ ולוודא שהלוואה תואמת את היכולות והצרכים של העסק, והמימון הנדרש ישמש לצמיחה של העסק ולא יפגע בו.

יועץ עסקי אשר מכיר מגוון רחב של פתרונות מימון ואשראי לעסקים, יכול להמליץ לכם על האפשרות המתאימה ביותר. המומחים של מגדלור פיננסים יכינו עבורכם תוכנית עסקית שתסייע לכם לשפר את הסיכויים לקבלת הלוואה חוץ בנקאית לעסק התנאים הטובים ביותר.

Image by krakenimages
bruce-mars-8YG31Xn4dSw-unsplash_edited.j

איך לבחור יועץ עסקי להלוואה בערבות המדינה?

כאשר מגישים בקשה להלוואה לעסק בערבות המדינה חשוב לדעת כי 3 גופים שונים בוחנים את בקשת ההלוואה: הגוף המתאם, הבנק, נציג משרד האוצר. על אף שבעל עסק יכול להגיש באופן עצמאי את הטפסים והתכנית העסקית לקרן בערבות המדינה, ישנן לא מעט טעויות שיכול לעשות במהלך הגשת הבקשה אשר יגרמו לשלילת הבקשה ולקבלת סירוב להלוואה. כאשר פונים ליועץ טוב להלוואות לעסקים,  היועץ מביא איתו לא רק נסיון רב, אלא גם את שמו, כך שכל אחד מהגופים שבודקים את הבקשה יודעים שהיועץ הגיש את הבקשה לאחר שבדק אותה ונתן עליה למעשה "חותמת" שהעסק אכן כשיר ועומד בקריטריונים של הקרן וזה מעניק עוד שכבה של נוחות לכל אחד מהגופים כאשר בא לבחון את ההלוואה.

יועץ מנוסה להלוואות בערבות המדינה, יודע לא רק איך להגיש את העסק בצורה כזאת שתענה לכל שאלות הקרן, אלא גם יודע איזה עסקים לא להגיש כי הקרן תפסול אותם בוודאות. לכן, כשהקרן מזהה שיועץ מגיש כל עסק גם אם סביר שלא יקבל את ההלוואה מכיוון שהוא מקבל תשלום מראש על הכנת התוכנית העסקית ומבחינתו התוצאה היא לא חשובה, גם נציגי הקרן יתייחסו לכל בקשה שתוגש על ידי אותו היועץ בחשדנות.

כאשר יועץ גובה תשלום מראש עבור הכנת בקשת אשראי לקרן בערבות המדינה הוא למעשה מחוייב להגיש בשם העסק את הבקשה – אחרת לא יקבל תשלום. במקרים כאלו מוגשות לקרן הרבה בקשות סרק, שסביר להניח שלאחר כל הבדיקות - הבקשה תדחה על ידי הקרן, למרות שהיועץ ידע על כך מראש ויכל למנוע זאת ולחסוך ללקוח את העלות, הזמן והבירוקרטיה.

יועץ פיננסי שעובד על בסיס הצלחה לא עובד לחינם, אלא הוא עובד בשביל הלקוח. האינטרס שלו הוא מצד אחד לפעול לכך שהלקוח יקבל מלוא ההלוואה שביקש ומצד שני לא לבזבז את הזמן שלו על לקוחות שמראש אין סיכוי שיקבלו הלוואה. לכן יש פה מצב של Win-Win  עבור כל הצדדים, היועץ יבחר לעבוד רק עם לקוחות בעלי סיכוי גבוה לקבל את ההלוואה, הלקוח ידע שהוא לא משלם סתם עבור בקשה שמראש אין סיכוי שתאושר וגם הקרן יודעת מההיכרות עם היועץ שאם הוא מגיש בקשה – סיכוי גבוה שיש מאחוריה סיבה מוצדקת והיתכנות גבוהה.

 

המומחים של מגדלור פיננסים ישמחו לספר לכם עוד על מסלול הצלחה שלנו – גיוס הלוואות לעסקים ממגוון של קרנות והכל על בסיס הצלחה בלבד. משלמים רק כשמקבלים אישור סופי להלוואה.

כאשר מגישים בקשה להלוואה לעסק בערבות המדינה חשוב לדעת כי 3 גופים שונים בוחנים את בקשת ההלוואה: הגוף המתאם, הבנק, נציג משרד האוצר. על אף שבעל עסק יכול להגיש באופן עצמאי את הטפסים והתכנית העסקית לקרן בערבות המדינה, ישנן לא מעט טעויות שיכול לעשות במהלך הגשת הבקשה אשר יגרמו לשלילת הבקשה ולקבלת סירוב להלוואה. כאשר פונים ליועץ טוב להלוואות לעסקים,  היועץ מביא איתו לא רק נסיון רב, אלא גם את שמו, כך שכל אחד מהגופים שבודקים את הבקשה יודעים שהיועץ הגיש את הבקשה לאחר שבדק אותה ונתן עליה למעשה "חותמת" שהעסק אכן כשיר ועומד בקריטריונים של הקרן וזה מעניק עוד שכבה של נוחות לכל אחד מהגופים כאשר בא לבחון את ההלוואה.

יועץ מנוסה להלוואות בערבות המדינה, יודע לא רק איך להגיש את העסק בצורה כזאת שתענה לכל שאלות הקרן, אלא גם יודע איזה עסקים לא להגיש כי הקרן תפסול אותם בוודאות. לכן, כשהקרן מזהה שיועץ מגיש כל עסק גם אם סביר שלא יקבל את ההלוואה מכיוון שהוא מקבל תשלום מראש על הכנת התוכנית העסקית ומבחינתו התוצאה היא לא חשובה, גם נציגי הקרן יתייחסו לכל בקשה שתוגש על ידי אותו היועץ בחשדנות.

כאשר יועץ גובה תשלום מראש עבור הכנת בקשת אשראי לקרן בערבות המדינה הוא למעשה מחוייב להגיש בשם העסק את הבקשה – אחרת לא יקבל תשלום. במקרים כאלו מוגשות לקרן הרבה בקשות סרק, שסביר להניח שלאחר כל הבדיקות - הבקשה תדחה על ידי הקרן, למרות שהיועץ ידע על כך מראש ויכל למנוע זאת ולחסוך ללקוח את העלות, הזמן והבירוקרטיה.

יועץ פיננסי שעובד על בסיס הצלחה לא עובד לחינם, אלא הוא עובד בשביל הלקוח. האינטרס שלו הוא מצד אחד לפעול לכך שהלקוח יקבל מלוא ההלוואה שביקש ומצד שני לא לבזבז את הזמן שלו על לקוחות שמראש אין סיכוי שיקבלו הלוואה. לכן יש פה מצב של Win-Win  עבור כל הצדדים, היועץ יבחר לעבוד רק עם לקוחות בעלי סיכוי גבוה לקבל את ההלוואה, הלקוח ידע שהוא לא משלם סתם עבור בקשה שמראש אין סיכוי שתאושר וגם הקרן יודעת מההיכרות עם היועץ שאם הוא מגיש בקשה – סיכוי גבוה שיש מאחוריה סיבה מוצדקת והיתכנות גבוהה.

bottom of page